Blog

 • 17/08/2022 0 Komentarze
  Zasady bezpieczeństwa przy relokacji fabryk

  Relokacja fabryki to złożony proces logistyczny, który nierzadko wymaga wielomiesięcznych przygotowań. Wiąże się z koniecznością przeniesienia ciężkiego, dużego gabarytowo oraz niezwykle cennego sprzętu. Wymaga więc odpowiedniego planu, a także wyboru profesjonalnej ekipy fachowców oraz najbardziej opłacalnych i bezpiecznych środków transportu.

  Dowiedz się więcej
 • 12/05/2022 0 Komentarze
  Kotwienie maszyn – niezbędny element relokacji linii produkcyjnych

  Kotwienie to proces, który polega na mocowaniu do podłoża maszyn za pomocą specjalnych kotew. Dzięki temu urządzenia zostają stabilnie osadzone oraz nie przesuwają się w trakcie pracy. W mniejszym stopniu narażone są na generowane drgania, wstrząsy czy podmuchy, które mogą negatywnie wpływać na wydajność lub nawet spowodować awarię. Prawidłowo wykonane kotwienie to również gwarancja bezpieczeństwa dla użytkowników maszyn.


  Kotwy należy dostosować do gabarytów danego obiektu oraz rodzaju materiałów, z którego wykonane zostało podłoże. Na rynku znajduje się wiele różnych modeli, np. ze stali nierdzewnej lub kwasoodpornej. Warto postawić na najwyższą klasę wytrzymałościową. Należy także zwrócić uwagę na odporność kotew na rozciąganie oraz maksymalną temperaturę, w której mogą pracować.

  Dowiedz się więcej
 • 12/05/2022 0 Komentarze
  Przeprowadzka maszyn w 6 kluczowych krokach

  Relokacja maszyn produkcyjnych to złożony proces, który wymaga dokładnego i przemyślanego planu. Poszczególne etapy należy wykonać z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Tylko sprawnie przeprowadzona relokacja ogranicza ryzyko kosztowych przestojów oraz pozwala na szybki powrót do normalnego funkcjonowania zakładu przemysłowego. Oto 6 kroków do udanej przeprowadzki maszyn.

  Dowiedz się więcej
 • 30/03/2022 0 Komentarze
  Bezpieczny rozładunek maszyn przy relokacji fabryki

  Relokacja fabryk to złożony proces logistyczny. Wiąże się z koniecznością transportu ciężkiego i specjalistycznego sprzętu o dużych gabarytach. Każdy etap wymaga więc skrupulatnego planowania oraz profesjonalnej koordynacji przez doświadczonych specjalistów. Należy bezwzględnie przestrzegać ustalonych zasad bezpieczeństwa oraz minimalizować zagrożenia dla osób biorących udział w przedsięwzięciu. Dzięki temu ograniczymy ryzyko przestoju w zakładzie produkcyjnym czy uszkodzenia maszyn, unikając tym samym kosztownych napraw.

  Dowiedz się więcej
 • 30/03/2022 0 Komentarze
  Transport maszyn budowlanych – co trzeba o nim wiedzieć?

  Transport maszyn budowlanych to skomplikowane i wymagające przedsięwzięcie logistyczne. Operacje należące do tej kategorii wykorzystują specjalistyczną flotę, odpowiednie narzędzia oraz wiedzę ekspercką wykwalifikowanych w tej dziedzinie fachowców.

  Dowiedz się więcej